הסיפור של פומפידו – פיתרון פשוט לאירוע מוצלח ומרשים

ארגון אירוע בבית הוא משימה לא פשוטה. חשוב לנו שחגיגה של אירוע משמעותי בחיינו תהיה מוצלחת ותישאר כזיכרון מרגש לנו ולקרובינו לשנים ארוכות. כשהאירוע מוצלח ומרשים, האורחים מדברים עליו עוד הרבה אחרי שהוא נגמר וגם המארח חווה תחושת גאווה וסיפוק.

להגיש כיבוד לעשרות אנשים ולשמור על סטנדרט גבוה זה מבצע מסובך ויקר שבמקרים רבים דורש צוות גדול של טבחים ומלצרים שיבשלו אצלך בבית או בחצר.
אחרי 13 שנים במיטב המטבחים, ביניהם גם מסעדת 3 כוכבים בצרפת ואירועים יוקרתיים בארץ, הקמתי עסק עצמאי לאירועים בבית הלקוח שבו הגעתי עם צוות טבחים לבשל ארוחות גורמה מפוארות.
עם הזמן התגבר אצלי תסכול מכך שהפקת הארוחות האלה מסובכת ויקרה מאוד, ואף יוצרת לעיתים תחושה של הגזמה ופאר מופלג. יחד עם זאת, היה לי חשוב לא להתפשר לעולם על החוויה שאוכל מצוין יוצר באירוע.

יום אחד, בעקבות שיחה עם חבר שחיפש פיתרון פשוט ומרשים לאירוח, "נפל לי האסימון" ונזכרתי בטרטר הפריזאי. זהו סוג של מעדנייה שבו אנשים קונים אירוע לעשרות אנשים מוכן מראש ומניחים אותו על השולחן בבית. כל הכיבוד נמכר מסודר במגשים אסתטיים ומוכן להגשה. מדובר במיטב הגורמה הצרפתי בדיוק כמו במסעדות הטובות ביותר, שנארז באופן מותאם להגשה של מזנון קר בבית.
באותו הרגע החלטתי לייבא את הקונספט לישראל ולייצר את המענה המושלם לאירוח ואירועים בבית: האיכות הטובה ביותר בפורמט הקליל ביותר שמייצר חוויית אירוח דינמית ומהנה.
במהלך שנה, פיתחתי תפריט של מעדני שף בעבודת יד שמותאם לישראל ולהגשה במזנון מבלי שיהיה צורך לבשל במקום האירוע. הסוד הוא שהכל מוכן אצלי במטבח בשעות שלפני האירוע, נארז ומגיע ללקוח שעה לפני האורחים כשהכל טרי ומוכן להגשה.

הבשורה של פומפידו מתפשטת בין לקוחות מרוצים כאש בשדה קוצים. מאות לקוחות כבר התנסו בחוויית האירוח של פומפידו. אני חייב להודות שאני מתרגש כל פעם מחדש מהפידבקים המדהימים שאני מקבל ביום שאחרי על חווית האירוח ועל תגובות האורחים.

אני מזמין אותך לפנות אליי במייל או בטלפון ולספר לי על האירוע שלך.

 
 

אודות השף

pics_0יובל רוזנן, יליד 1975, בוגר "ESCF Ferrandi"

את השכלתי הפורמלית רכשתי בבית הספר הגבוה לבישול צרפתי "ESCF Ferrandi" בפריז. השתלמויות פורמליות נוספות עברתי ב-CIA (Culinary Institute of America) בניו-יורק, שם נחשפתי להשפעות בינלאומיות כהשלמה להשכלה הצרפתית.

בין המטבחים בהם בישלתי:

La Cote d'Or – מתמחה במסעדת שלושה כוכבי מישלן של השף ברנאר לואזו ב- Bourgogne
Commis de Cuisine – Hotel Bristol באחד מהמלונות היוקרתיים בפריז
מעדניית Chef de Partie – Flo באחת המעדניות הידועות והטובות בפריז
פודארט – שף מוביל באירועים, מנהל מטבח בבית פודארט בתל-אביב ושותף בבניית תפריטים
וינוטק – שף מקים למסעדה צרפתית ובר יין
הטעם השישי – שף מקים לקייטרינג חדש לגן האירועים "ליד הנחל"
Private Dining- שף מקים לשירות קייטרינג ואירועים פרטיים

את דרכי המקצועית במטבח התחלתי בשנת 1997 במסעדת פרונטו. מאז אני סופג השראה מאנשים איתם בישלתי ואכלתי, משיטוט אינסופי בשווקים ובחנויות מתמחות, ספרות מקצועית וכמובן המקומות הרבים בהם בישלתי.

ההתלמדות ב- La Cote d'Or הייתה עבורי חוויה צרפתית כפרית שורשית, בצד התנסות מקצועית ברמה הגבוהה ביותר. שילוב זה יצר זיכרונות רבים וחוויה אישית מעצבת. במשך 14 שעות ביום הנחתי את ידי על האוכל המשובח ביותר שניתן לעלות על הדעת, כשחלון המטבח משקיף על הפארק הלאומי Morvan. מפארק רחב ידיים זה הגיעו מרבית חומרי הגלם הטריים והאיכותיים עימם עבדנו – חיות הציד שהפשטנו מעורן, פטריות ופירות יער, דגי הנהרות, בשר פרות השארולה הלבנות ועוד.

אני מאמין שבישול איכותי מבוסס קודם כל על מסורת, ידע והקפדה על הפרטים הקטנים ביותר. ערכים אלו קבלתי מהמטבח האירופאי הקלאסי שבו רכשתי את השכלתי הקולינארית. בסיס זה מאפשר לי לפעול במרחב יצירתי ומרתק השואב השראה ממגוון מסורות תוך שמירה על האיזון והעידון המאפיינים את המטבח העילי.

כשף אני פועל מתוך כבוד גדול לחומרי הגלם. המצוינות של חומרי הגלם מרגשת אותי ומדרבנת אותי למצוינות במטבח. בכדי לספק חוויה קולינרית ברמה הגבוהה ביותר אני מקפיד לרכוש את חומרי הגלם הטובים ביותר שניתן להשיג בשוקי ארצנו. אך אם יש צורך בכך איני מהסס להשלים את התוצרת המקומית במיטב חומרי הגלם והתבלינים מרחבי העולם.

בתהליך היצירה הקולינארי אני שואב השראה מניסיוני האישי הרב במטבחים השונים ומהניגודים המאפיינים את עולמנו המגוון והרב תרבותי. אני שואף ליצור חוויה הלוקחת את הסועדים שלי אל תענוגות המטבח האירופאי, האסתטיקה והחוכמה של המטבחים האסיאתים ושמחת החיים של הים התיכון. עבורי זוהי המהות של חווית המטבח הישראלי החדש אותה אני שואף לחלוק עם הסועדים שלי.